Конструкції сходів
  Розділяють два типи конструкції сходів - прямі і гвинтові, в залежності від форми і розташування ступенів. Наприклад, ступені, розташовані по колу і ширина яких поступово збільшується, утворюють гвинтові сходи.

 

  Перевага гвинтових сходів полягає в тому, що вона займає порівняно невелику площу, приблизно в півтора рази менше прямий, при довжині щаблі 1000мм.Но якщо довжина ступені перевищує цю цифру, тоді площа між сходами порівнюється. Недоліком гвинтових сходів є порівняно маленька ширина проступи руху, тому доцільно виконання ступенів без подступенков. До того ж, ширина варіюється, а це значить, що місце опори для лівої і правої ноги буде різний.

 

  Через це виникає небезпека ковзання, особливо при спуску вниз. Найчастіше такі сходи служать як елемент декору, і рідше для експлуатації. Конструкції сходів «самба» все ж вирішує проблему незручною ширини, використовуючи конфігурацію під назвою «качиний крок». Але зазвичай її практикують на прямих сходах. Для гвинтових сходів ширина проступи повинна складати не менше 200 мм. Якщо ж сходи використовується в якості основної, тоді проступи виконується завдовжки не менше, ніж 800 мм і діаметром 2000мм. Якщо гвинтові сходи служить елементом декору, то досить 600мм довжини проступи.

 

  Конструкції сходів підбираються окремо для кожного типу. Для гвинтових сходів існує кілька несучих конструкцій. Поширеною є конструкція на основі тятива - з боків від ступенів розташовуються опорні балки. Але можна замінити опорні балки перилами, прикріпленими до балясин. До балясин прикріплюють першу і останню сходинку, щоб навантаження розподілялося по всій сходах.

 

  Найбільш поширеним типом гвинтовий є конструкції сходів з центральною опорною стійкою, розташованої вертикально. Таку стійку слід забетонувати в підлогу або закріпити за допомогою анкерних болтів, для витримки великого навантаження. Анкерні кріплення доцільно використовувати для кріплення стійки до дерев'яної підлоги. При кріпленні ступенів необхідно заздалегідь висвердлити отвори, які відповідають діаметру центральної стійки, і розмістити їх вертикально на потрібній відстані. Основна проблема при виготовленні гвинтової конструкції сходів полягає в тому, щоб правильно і точно визначити форму і розміри проступи, адже вони мають різну шіріну.Также важливо встановити кут вигину гвинтових сходів. Сходи можуть мати напрямок підйому по і проти годинникової стрілки, але найчастіше зустрічається перший варіант.

 

  Існує певний алгоритм для виконання роботи по установці гвинтових сходів. Для початку - установка центральної стійки і її кріплення. Далі установка втулок і проступи. Коли проступи нанизані на стійку, їх розгортають веером.Следует врахувати, що в конструкції гвинтових сходів проступи фіксуються «внахлест» і перекривають один одного.  Висота подступенка становить 180-200 мм, що перевищує розміри для прямих сходів. Але ця величина може змінюватися в залежності від відстані між перекриттями і кількості ступенів.

 

  Далі, встановлюються опорні кронштейни між широкими частинами проступи, і надівається на верхню частину центральної стійки гайка. На гайку, відповідно, кріпиться втулка. Втулки виготовляються з деревини. Важливо, щоб вони були однакового розміру, за винятком нижньої, так як тут слід враховувати місце кріплення опорної стійки до підлоги. Таку гайку потрібно обробити декором, оскільки вона буде на увазі. Останню сходинку сходів фіксують кріпильними виробами. І в кінці встановлюються перила. Професійно розроблені конструкції сходів цілком здатні витримувати найвищі навантаження.

 

 

 

Зовнішні сходи служать архітектурним елементом вхідного будівлі, гармонійно пов'язуючи екстер'єр з інтер'єром. Це стильове рішення додасть

 

На сучасному ринку представлена ​​величезна кількість моделей тепловентиляторів. Це тепловентилятор для побутових, промислових цілей

 

 Як вибрати котел для опалення будинку? На сучасному ринку зараз пропонують безліч різноманітних моделей котлів опалення. Вибір котла

 

Оренда заміського будинку (житла) як альтернатива його придбання у власність з'явилася давно ще до того, як був повністю сформований

 

Вже давно відомо, що якщо правильно розмістити дзеркала, можна візуально збільшити площу наявного простору. Магазин дзеркал, чому ж 

 

 Создан 15 мая 2018 


Математика является единственным школьным предметом, на котором можно научиться думать. Уроки математики в школе призваны научить строить умозаключения, делать выводы, развивать абстрактное мышление, наконец. 


В любом деле все эти умения будут востребованными.© 2015  Уроки математики.