Математика та кава: вчені вважають, що сприяє навіть запах
запах кофе

 

Ви напевно теж не раз бачили по телевізору або в інтернеті красиву рекламку, в якій щасливі люди вранці прокидаються від прекрасного запаху свіжозвареної кави, і потім взявши в руки чашку з улюбленим напоєм, починають новий день.

Схожі сюжети роками не сходять з екранів і, можливо, навіть комусь вже набридли. Втім, як виявилося, запах кави таки є дуже непростим і багатофункціональним засобом, котрий навіть допомагає швидше та якісніше освоювати найрізноманітніші науки, зокрема математику.

Згідно з результатами дослідження, що провели фахівці Технологічного інституту Стівенса (США), під впливом запахів, схожих на запах кави, люди помітно швидше справляються з математичною частиною знаменитого GMAT (Graduate Management Aptitude Test) - тесту, за підсумками якого в західних бізнес-школах стандартно визначається рівень абітурієнтів та їх здібності до подальшого навчання.

Звіт про роботу і свої висновки вчені днями опублікували на сайті Environmental Psychology. Як пишуть в публікації, 100 майбутнім бізнесменам, котрі погодилися взяти участь в експерименті, був наданий міні-тест, що включав 10 питань з алгебри.

Алгебра и запах кофе: ученые считают, что таки способствует

Однак вирішували математичні задачки студенти в різних умовах. Одну групу вчені посадили в звичайну аудиторію, а іншу - в не зовсім звичайну: в ній протягом всього часу пахло кавою. І як написали автори статті, "всі, хто працював, вдихаючи аромат кави, пережили щось подібне до швидкого підсилення розумових здібностей і змогли набрати значно вищий бал за тестами".

Дослідники схильні вважати, що головною причиною такого помітного зростання продуктивності в даному випадку став саме запах кави, і хоча студентів обробляли ароматами, що не містять кофеїну, все одно чітко прослідковується ефект плацебо:

"Справа не лише в тому, що запах кави допоміг студентам краще впоратися з математикою, хоча це теж дуже цікаво, - зазначила у звіті Адріана Маджар, одна з учасників дослідження. - За їх словами, завдання дійсно давалися їм легше, й вони самі розуміли, що можуть працювати краще і ефективніше ".

Більш того, відповідаючи на питання вчених, студенти також зізналися, що надалі будуть уважніше ставиться до кави, знаючи, що один лише запах цього напою здатний так впливати на аналітичні здібності людини. Отже, очевидно, не дарма в рекламі кави нам так наполегливо демонструють саме запах. За матеріалами сайту gadgetstyle.com.uaСоздан 23 июл 2018 


Математика является единственным школьным предметом, на котором можно научиться думать. Уроки математики в школе призваны научить строить умозаключения, делать выводы, развивать абстрактное мышление, наконец. 


В любом деле все эти умения будут востребованными.© 2015  Уроки математики.